برترین ترانه سرا...!!!

چند روز پیش، در مطبوعات مطلبی به چشمم خورد که کم طنز نبود. با خودم گفتم اینجا بنویسمش تا بقیه هم کمی بخندند.هرچند طنز گریه داری است.
در روزنامه ها و مجلات نوشته شده بود: بهترین خواننده، بهترین آهنگساز و بهترین خواننده ی تیتراژ: احسان خواجه امیری. تا اینجا بسیار خوب. ولی نکته ی جالب توجه این بود که عنوان بهترین ترانه سرا به آقای «افشین یداللهی» تعلق گرفته است.
مطلب فوق حکایت از این دارد که تمامی عناوین اینچنین کاملا به صورت کیلویی به صاحبانش داده میشوند و چون اکثر ترانه های صدا و سیما از آثار آقای افشین یداللهی است، این عنوان به وی تعلق گرفته است. برای درک بهتر این مطلب، میتوانیم به آثار ایشان در آلبوم‌ « نهان مکن‌» با صدای علیرضا عصار و آلبوم «‌سلام آخر » با صدای احسان خواجه امیری رجوع کنیم.
به هر حال اگر قرار است شخصی به عنوان بهترین ترانه سرا انتخاب شود، آثار وی باید بر اساس محتوا و بار معنایی ارزیابی شوند، نه بر اساس تعداد!
اگر بخواهیم شخصی را به عنوان برترین ترانه سرا انتخاب کنیم، اسم هایی چون اهورا ایمان و ایرج جنتی عطایی میدرخشند.
خودتان قضاوت کنید، به عنوان مثال مخاطب با ترانه ی تیتراژ پایانی سریال میوه ی ممنوعه، به زور چک و لگد هم نمیتواند ارتباط برقرار کند.همچنین با توجه به این که تا حدودی ماجرای شیخ صنعان مطرح است، در این ترانه آمده:

 بی عشق عمر آدم بی اعتقاد میره        هفتاد سال عبادت یک شب به باد میره

حال سازنده ی اینچنین آثاری به عنوان برترین ترانه سرا انتخاب میشود...!!!

افشین یداللهی

 

 

/ 30 نظر / 57 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صحرا

سلام. به روزم. با اجازه لینکتون کردم.[گل]

صحرا

سلام. من دوباره به روزم شما تشریف نیاوردین!!![سوال]

فاضل ترکمن

ترانه سرای بدی نیست که یدالهی ! به نظر من که از اهورا ایمان خیلی بهتره ولی مشصه که بهترین ترانه سرای ایران ، ايارج جنتي عطاييه و بعد هم يغما گلرويي ![گل]موفق باشي . پوريا بن خليل خان جوادي !

کانون شعر و ادب سرای محله قیامدشت

با سلام عصر شعر " آوای باران " با حضور استاد فرزانه "محمد علی بهمنی " مکان : جاده خاوران - شهرک قیا مدشت - تقاطع بلوار امام خمینی (ره ) و بلوار آزادی - جنب شهرداری ناحیه 7 منطقه 15 قیامدشت - سرای محله قیامدشت . زمان 26 آبان ماه 1387 - ساعت 15 تا 17 منتظر حضور سبزتان هستیم .

انیسه جهان آرا

سلام سلام و اما بعد این القاب دوست عزیز اصلا جای تعجب نداره. وقتی فیلمی که رسما جامعه ی روشنفکری را وچهره ی زن های نویسنده را به کثافت میکشد در صدا و سیمابه عنوان پر بیننده ترین فیلم اعلام میشود و تشویق جای تعجبی باقی نماماند و جای افسوس است. داستان مینویسم خوشحال میشوم به وبلاگ من سر بزنید.و نظر بدهید. کمتر کسی است که از خواندن داستان هایم لذت نبرد

انیسه جهان آرا

معذرت متن با غلط املایی ارسال شد. تشویق میشود. باقی نمی ماند. اصولا القاب در صدا وسیما بذل و بخشش میشود

مجتبی کنعانی

با سلام، برادر عزیز چرا حسودی می کنی؟!!! خب حالا یکی از ترانه سراها رفته جاییزه برده، این بهتر از اینه که جاییزه ی بهترین ترانه سرا رو بدن به سیاسیون یا... !!!. بازم جای شکر داره که این بابا حداقل اون چیزایی که میگه ترانه هست(بد یا خوبش رو کار ندارم). در ضمن آقای جنتی عطایی که خیلی چیزا رو قبول نداره نمی تونه جاییزه ببره!!! حتی اگه ترانه هاش خوب باشه. سبز باشید و بهاری.

سبحان مرادی

سلام [گل] بروزم با ترانه‌ی: ................................"کسی نیس سنگ صبورم".................................. .......[گل]منتظر حضور گرم و نقد نظرهای شما دوستان خوب هستم[گل]........ . . منتظرم . . یا علی[گل]

نسيم

سلام خدا قوت خيلي از شعراتون خوشم اومد اميدوارم باز هم از اين شعرا تو وبتون ببينم.